Розвиток

Періодичність сутичок у первісток

Початок перших пологів - хвилюючий момент, про який жінка, яка очікує первістка, починає замислюватися задовго до цієї події. І найсильніші побоювання у вагітних викликають сутички, оскільки саме їм приписується найзначніша тривалість і самі відчутні болю. Чи так це, і яка періодичність маткових спазмів у первісток жінок, ми розповімо в цій статті.

Початок

Початися пологи можуть по-різному. Часом в першу чергу відходять води, але класичні пологи, які зустрічаються приблизно в 90% випадків, мають на увазі саме початок періодичних і регулярних скорочень маткової мускулатури. Відчуття буде таким, як ніби поперек і живіт схоплює і через кілька секунд відпускає. Звідси і назва цього явища - сутички.

Перших справжні сутички сповістять жінку про те, що шийка матки почала розкриватися. Всі помилкові, тренувальні напруги матки, які виникали раніше, були нерегулярними і на відкриття шийки матки ніяким чином не впливали, відбувалися автономно.

Здогадатися про те, що почалися пологи, перші пологи жінка зможе саме за періодичністю маткових скорочень. Саме за цим і потрібно стежити при появі незвичайних відчуттів.

Як стежити за інтервалом?

Припустимо, що у вагітної вже підійшов термін пологів або до ПДР залишилося зовсім небагато. Поява характерних відчуттів має насторожити її і змусити взятися за годинник з секундоміром або запустити спеціальний додаток на смартфоні, яке буде підраховувати періодичність появи відчуттів - лічильника сутичок.

Сутичка - період між початком напруги матки. При цьому живіт кам'яніє, з'являються тягнуть і болі від спини до попереку, в низ живота і вгору по черевній стінці. Заміряти слід не тільки період від моменту початку спазму до його закінчення і повного розслаблення матки. Потрібно приділити увагу і інтервалах між спазмами.

Отже, періодичність перших сутичок перед пологами становить 1 спазм в 30-40 хвилин. Тривалість спазму - близько 15-20 секунд. Якщо протягом двох-трьох годин жінка відзначає ритмічне поява маточного скорочення, яке триває 20 секунд і повторюється кожні півгодини, сумнівів бути не повинно - пологи почалися.

Якщо немає кров'яних виділень, не відійшли води, загальний стан нормальний, в пологовий будинок можна не поспішати - перший період сутичок, який лікарі називають латентним, триває при перших пологах до 10 годин. І за цей час матка досягає розкриття в 3 сантиметри - це приблизно одна чверть від повного розкриття, але потім процес піде швидше.

Коли в пологовий будинок?

Їхати в родопомічний установа жінці, якій мають бути перші пологи, необхідно тоді, коли проміжок між спазмами матки становить 5-10 хвилин. Причому найкраще поїхати на «Швидкої допомоги». Цей транспорт оснащений всім необхідним, щоб надати жінці невідкладну допомогу, якщо буде потрібно.

Не чекати такої періодичності і відразу відправлятися в пологовий будинок потрібно при відходження вод, при появі кров'яних виділень із статевих органів, при сильному запамороченні, раптової слабкості, пітливості і блідості шкірних покривів.

Що далі?

Уже в пологовому будинку, якщо жінка приїхала в термін, починаються активні сутички. Цей період зажадає від породіллі застосування знань про правильне дихання і позах, що полегшують біль, на практиці. Сутички стають болючими, кожна триває приблизно по 40-50 секунд, повторюються вони через кожні 4-5 хвилин. Період може тривати від трьох до п'яти годин. За цей час матка відкриється до 7 сантиметрів.

Найболючіші відчуття наступають в період перехідних спазмів. Цей період в акушерстві називають періодом предпотужним, або періодом розслаблення. Такі сутички триватимуть від півгодини до півтори години. Кожна триватиме в межах хвилини, а інтервал між ними буде близько 2 хвилин. За цей час шийка розшириться максимально - до10-12 сантиметрів (в залежності від розмірів таза).

Після цього почнуться потуги і ваш малюк незабаром з'явиться на світло. Про початок потужного періоду або періоду вигнання плода жінку сповістить гостре бажання сходити в туалет і спорожнити кишечник.

Але тужитися потрібно виключно на вимогу акушера. Це дозволить уникнути розривів родових шляхів, матки, шийки матки, а також родових травм у малюка.

Таким чином, в цілому період сутичок може зайняти у первісток жінки до 18 годин. Але жоден лікар не скажемо вам заздалегідь, скільки триватимуть пологи і яка буде періодичність сутичок. Вище представлені лише середні дані. На ділі родова діяльність може бути більш швидкою або більш слабкою, і тоді жінці потрібно медикаментозна підтримка для посилення маткових спазмів.

Боятися пологів не варто. Існує безліч методик зробити їх менш болючими. Це і гіпнотичні пологи, і особливі дихальні техніки, які допоможуть знизити поріг болю, і масаж крижів і околокресцовой зони, який жінки з легкістю може робити сама собі в перервах між матковими спазмами. В крайньому випадку лікарі можуть застосувати медикаментозне знеболення найсильніших сутичок.

Детальніше про сутичках ви дізнаєтеся з наступного відео.

Дивіться відео: Принц Гаррі та Меган Маркл розкрили імена хрещених батьків первістка (Липень 2024).